Jakie stoły najlepiej nadają się do prac szlifierskich?

Udostępnij

W warsztatach stolarskich i dużych zakładach produkcyjnych wykorzystuje się wiele różnych urządzeń do obróbki drewna. Maszyny i urządzenia obróbcze są nie tylko źródłem hałasu, ale także zapylenia, które są niebezpieczne dla zdrowia pracowników. W takich sytuacjach stosuje się centralne systemy odpylające, które odciągają wytwarzany pył, trociny, itp., a do wygłuszenia hałasu stosuje się kabiny lub obudowy akustyczne. Co jednak zrobić w przypadku obróbki ręcznej, gdy prace obróbcze wykonywane są przez pracownika? Jak zapewnić odciąg pyłów z takiego stanowiska? Rozwiązaniem są stoły szlifierskie, zapewniające czystą i bezpieczną pracę w trakcie czynności obróbczych.

Dlaczego stoły odciągowe są przystosowane do prac szlifierskich?

Stoły szlifierskie są tak zaprojektowane, aby odciąganie pyłu odbywało się równomiernie z całego blatu roboczego. Dzięki temu zapylenie szkodliwe dla zdrowia pracowników i mogące spowalniać procesy produkcyjne jest sprawnie oraz szybko usuwane. Stoły są przygotowane do podłączenia do centralnego systemu odpylania. Dodatkowo dzięki modułowej budowie nic nie stoi na przeszkodzie, by je rozbudowywać. Istnieje również możliwość regulowania ich wysokości, żeby dostosować je do warunków pracy i potrzeb pracownika.

Stoły odciągowe: gwarancja bezpieczeństwa, czystości i spokoju

Stoły odciągowe mają wyposażenie standardowe oraz dodatkowe. Wersja standardowa obejmuje wyłącznik z zabezpieczeniem termicznym i przyciskiem bezpieczeństwa i regulowaną wysokość nóg. Inne istotne elementy, dostępne są w wersji dodatkowej – na życzenie klienta, m.in.: wbudowany tłumik szumu odsysanego powietrza oraz tłumik hałasu na wylocie wentylatora, własny system odciągowy i filtracyjny czy półka na narzędzia. Dla zwiększenia komfortu pracy stoły mogą być wyposażone w łącze elektryczne i sprężonego powietrza.