Montaż instalacji odpylającej a kryterium energooszczędności
Dodano: 23.08.2022
Przemysłowe systemy odpylające niezwykle skutecznie czyszczą powietrze w zakładach pracy z pyłów spawalniczych, wiórów, trocin, oparów lakierniczych i innych zanieczyszczeń. Nie tylko chronią zdrowie i bezpieczeństwo pracowników, ale też wpływają na obniżenie kosztów eksploatacji i poboru energii.
W jaki sposób odpylacze ODP wpływają na zaoszczędzenie kosztów energii?
Odpylacze ODP z naszej oferty to urządzenia o konstrukcji modułowej, używane przede wszystkim do oczyszczania powietrza z odpadów produkcyjnych jak pyły, wióry i trociny różnego pochodzenia. Odpylacze ODP są energooszczędne dzięki wbudowanemu systemowi czyszczenia worków filtracyjnych za pomocą wentylatorów regeneracyjnych.
Zastosowany system czyszczenia to zmniejszenie kosztów zużycia energii, co przekłada się na tańszą eksploatację instalacji odpylającej, szczególnie w porównaniu z odpylaczami wyposażonymi w system czyszczenia sprężonym powietrzem.
Cyklony i inne energooszczędne rozwiązania w systemach do odpylania
Innymi energooszczędnymi instalacjami odpylającymi są produkowane przez nas cyklony. Mniejsze zużycie energii w tym przypadku można uzyskać, jeśli odpylacze cyklonowe będą stosowane jako wstępne separatory oczyszczające powietrze z większych frakcji. W tym przypadku powietrze nie jest od razu usuwane z cyklonu, lecz poddawane dalszej filtracji przez odpylacz kasetowy lub workowy. Pozwala to na znacznie mniejsze straty ciepła, jeżeli powietrze wciągane z obszaru produkcyjnego w zakładzie już po oczyszczeniu z powrotem jest wprowadzane na halę.
Dobrym sposobem na energooszczędność jest też montaż zbiorników buforowych na wióry i trociny pod wysypem z odpylaczy filtracyjnych, silosów i cyklonów. Umożliwia on gromadzenie materiału bez konieczności ciągłej pracy wentylatora, który włącza się dopiero po napełnieniu zbiornika.