asd

// Systemy rur

Kanały prostokątne

Opis podstawowy

Kanały wentylacyjne o przekroju prostokątnym standardowo są wykonywane z blachy ocynkowanej o grubości od 0,75 mm do 0,90 mm. Kształtki są uzbrojone w specjalne profile łączeniowe typu RAS, dzięki którym sposób montażu jest szybki i wygodny. Dla wzmocnienia połączenia, stosuje się specjalne klamry zaciskowe.

Zastosowanie

W branży odpylania, kanały wentylacyjne prostokątne, znajdują najczęściej zastosowanie w instalacjach powrotu oczyszczonego – ciepłego w okresach zimowych powietrza na halę (recyrkulacja powietrza). Na życzenie zamawiającego, kanały mogą być wykonane opcjonalnie w wersji ocieplonej.

W skład kanałów wchodzą: kanały łączeniowe, kanały proste, kolana, klapy lato/zima, kanały wlotowe na halę, itp. Na kanałach powrotu powietrza mogą zostać zainstalowane klapy przeciw pożarowe. Klapy te mają za zadanie odciąć dopływ powietrza na halę oraz podać sygnał do głównej skrzynki sterującej, o konieczności wyłączenia wszystkich pracujących urządzeń, podczas wykrycia pożaru w instalacji odpylającej, a w szczególności w odpylaczu. Dla rozprężenia powracanego powietrza, na końcach kanałów, mogą być założone rękawy filtracyjne, zwane workami dyfuzyjnymi.

Parametry techniczne

Opis w przygotowaniu